USA Roller Sports

May 13-13

2012 Sunshine State Games Regional

Semoran Skateway - Casselberry, Florida

2012 Sunshine State Games (12-287)
May 13, 2012
Semoran Skateway
Casselberry, FL

 

Primary Girls Figures - Panel 1 - Final (102F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    7A - ROF-LOF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1110Dalia DiazOrlando Skating Club
2108Ava LutzmannFlorida Skating Academy
3106Gabrielle EskewSkating School of Central Florida
4103Katherine ShabuninaFlorida Skating Academy
5102Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
6105Siyona MishraOrlando Skating Club
7104Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
8107Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
9109Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Juvenile C Girls Figures - Panel 2 - Final (105F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1111Mekenzie SargentSkating School of Kissimmee
2116Danielle BrawrmenSuper Wheels Artistic Skating Club
3112Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club
4102Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
5114Kayla MilliganTampa Skating Club
6104Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
7113Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club
8109Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club
9107Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Juvenile B Girls Figures - Panel 3 - Final (106F)

5B - LOIF-RIOF Serp.    113A - ROB-LOB Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1117Hanna JointOrlando Skating Club
2118Chanel CrouchSkating School of Kissimmee
3110Dalia DiazOrlando Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Bill Spooner   

 

Juvenile A Girls Figures - Panel 3 - Final (110F)

7B - LOF-ROF 3s    9A - RIF-LOB 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1119Samantha WestAstro Skating Club
2120Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club
3117Hanna JointOrlando Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Elementary C Boys Figures - Panel 2 - Final (112F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1121Andrew CsepanySkating School of Kissimmee
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Elementary C Girls Figures - Panel 2 - Final (114F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1125Laura NietoSpace Coast Skating Club
2123Portia BaileyFlorida Skating Academy
3115Julianna McCaffreySuper Wheels Artistic Skating Club
4122Catherine LitchyAstro Skating Club
5124Amber FryTampa Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Elementary B Girls Figures - Panel 3 - Final (118F)

7B - LOF-ROF 3s    9A - RIF-LOB 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1125Laura NietoSpace Coast Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Elementary A Girls Figures - Panel 1 - Final (122F)

10B - LOF-ROF Dbl. 3s    26A - ROIF-LOIB Serp. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1126Aimee BergeronAstro Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Fresh/Soph C Men Figures - Panel 1 - Final (124F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1131Caleb BrandonSkating School of Central Florida
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Fresh/Soph C Women Figures - Panel 1 - Final (126F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1129Andrea PerezAstro Skating Club
2128Christina PappasTampa Skating Club
3130Danielle WoodAtlantis Skating Academy
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Fresh/Soph B Men Figures - Panel 2 - Final (128F)

8B - LOF-RIB 3s    11A - RIF-LIF Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1131Caleb BrandonSkating School of Central Florida
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph B Women Figures - Panel 2 - Final (130F)

8B - LOF-RIB 3s    11A - RIF-LIF Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1135Cesia SalanSuper Wheels Artistic Skating Club
2133Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida
3136Kirsten LinaOrlando Skating Club
4134Erika LucasOrlando Skating Club
5132Vanessa UrreaSkateworld Artistic Skaters
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph A Men Figures - Panel 1 - Final (132F)

19B - LIF-ROB Bracket    28A - ROIF-LIOF Serp. Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1137Lorenzo BertoglioSkateworld Artistic Skaters
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Freshman A Girls Figures - Panel 1 - Final (134F)

19B - LIF-ROB Bracket    28A - ROIF-LIOF Serp. Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1126Aimee BergeronAstro Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Sophomore A Women Figures - Panel 1 - Final (136F)

26A - ROIF-LOIB Serp. 3s    32B - LOIF-ROIB Serp. Bracket   
PlaceSkater #SkaterClub
1138Jessicah O'rourkeSkateworld Artistic Skaters
2135Cesia SalanSuper Wheels Artistic Skating Club
3133Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Novice B Men Figures - Panel 3 - Final (138F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1139Ronald AndersonSkating School of Central Florida
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Bill Spooner   

 

Novice B Women Figures - Panel 3 - Final (140F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1146Emilia PazSuper Wheels Artistic Skating Club
2141Nancy MarchOrlando Skating Club
3143Irene JohnsonSkating School of Kissimmee
4145Shani BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
5140Mary Lou RemenickSkating School of Central Florida
6142Carly GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
7144Eyda PazSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Bill Spooner   

 

Novice A Mens Figures - Panel 1 Final - Panel 2 - Final (142F)

5A    7B   
PlaceSkater #SkaterClub
1196Adrian TrinoliSpace Coast
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Novice A Women Figures - Panel 1 - Final (144F)

5A - ROIF-LIOF Serp.    7B - LOF-ROF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1147Renee HolweckSkating School of Central Florida
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Esquire A Women Figures - Panel 3 - Final (152F)

5B - LOIF-RIOF Serp.    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1148Wendy DirkOrlando Skating Club
2146Emilia PazSuper Wheels Artistic Skating Club
3145Shani BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Masters A Women Figures - Panel 1 - Final (156F)

5B - LOIF-RIOF Serp.    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1149Linda HebertAstro Skating Club
2150Gloria NellisOrlando Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Veteran A Men Figures - Panel 1 - Final (158F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1151Stanley LeibowitzAtlantis Skating Academy
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Veteran A Women Figures - Panel 1 - Final (160F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1152Diane SavickasOrlando Skating Club
2153Deborah HowardSkating School of Central Florida
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Premier A Gold Women Figures - Panel 1 - Final (164F)

7B - LOF-ROF 3s    9A - RIF-LOB 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1154Susan HopkinsOrlando Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Premier A Silver Women Figures - Panel 1 - Final (168F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    105A - ROF-LIF Dbl. Change Serp.   
PlaceSkater #SkaterClub
1148Wendy DirkOrlando Skating Club
2154Susan HopkinsOrlando Skating Club
3149Linda HebertAstro Skating Club
4152Diane SavickasOrlando Skating Club
5155M Bernice LeibowitzAtlantis Skating Academy
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Golden A Men Figures - Panel 1 - Final (170F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111B - LOF-ROF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1156David EllenderSkating School of Kissimmee
2157Joseph VillaneSkating School of Central Florida
3158Allen ShipmanAstro Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Golden A Women Figures - Panel 1 - Final (172F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111B - LOF-ROF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1155M Bernice LeibowitzAtlantis Skating Academy
2159Nancy FairbanksSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Al Taglang   

 

Jr/JrWC Women Figures - Panel 2 - International (176C)

28A - ROIF-LIOF Serp. Dbl. 3s    31B - LOIB-RIOB Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1161Caitlin MitchersonTampa Skating Club
2160Ashley Kasprack-JenkinsAstro Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

World Class Women Figures - Panel 2 - International (180C)

36A - ROF-LIF Para. Dbl. 3s    39B - LOB-RIB Para. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1160Ashley Kasprack-JenkinsAstro Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Primary Boys Circle Loops - Panel 2 - Final (182F)

14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1101Sean FolsteinSpace Coast Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Primary Girls Circle Loops - Panel 2 - Final (184F)

14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1110Dalia DiazOrlando Skating Club
2106Gabrielle EskewSkating School of Central Florida
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Juvenile B Girls Circle Loops - Panel 2 - Final (188F)

14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1117Hanna JointOrlando Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Juvenile A Girls Loops - Panel 2 - Final (192F)

15B - LIF-RIF Loop    30A - ROIF-LIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1120Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Elementary C Girls Circle Loops - Panel 2 - Final (196F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1119Samantha WestAstro Skating Club
2130Danielle WoodAtlantis Skating Academy
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Elementary B Girls Circle Loops - Panel 2 - Final (200F)

14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1125Laura NietoSpace Coast Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Elementary A Girls Loops - Panel 2 - Final (204F)

15B - LIF-RIF Loop    30A - ROIF-LIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1126Aimee BergeronAstro Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph C Women Circle Loops - Panel 2 - Final (208F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1129Andrea PerezAstro Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph B Women Circle Loops - Panel 2 - Final (212F)

14A - ROF-LOF Loop    130b   
PlaceSkater #SkaterClub
1135Cesia SalanSuper Wheels Artistic Skating Club
2133Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Freshman A Women Loops - Panel 2 - Final (216F)

19B - LIF-ROB Bracket    28A - ROIF-LIOF Serp. Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1126Aimee BergeronAstro Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Sophomore A Women Loops - Panel 2 - Final (218F)

15A - RIF-LIF Loop    30B - LOIF-RIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1162Nicole OglozaAstro Skating Club
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Adult Open A Women Loops - Panel 2 - Final (222F)

15B - LIF-RIF Loop    30A - ROIF-LIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1147Renee HolweckSkating School of Central Florida
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Novice B Team Dance - Final (266F)

Denver Shuffle (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1163David Hankerson
Mary Lou Remenick
Skating School of Central Florida
2164Timothy Wood
Sarah Wood
Atlantis Skating Academy
Judges:    Rhoda Balay    Eric Hadley    Al Taglang   

 

Novice A Team Dance - Final (268F)

Siesta Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1165Dennis Turner
Jo an Turner
Florida Skating Academy
Judges:    Rhoda Balay    Eric Hadley    Al Taglang   

 

Masters A Team Dance - Final (272F)

Rhythm Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1166Jack Greer
Gloria Nellis
Sarasota Artistic Skating Club
Orlando Skating Club
2167Joseph Chester
Susan Hopkins
Orlando Skating Club
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Veterans A Team Dance - Final (274F)

Memorial Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1151Stanley Leibowitz
M Bernice Leibowitz
Atlantis Skating Academy
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Premier A Gold Team Dance - Final (276F)

Fiesta Tango Modified (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1166Jack Greer
Gloria Nellis
Sarasota Artistic Skating Club
Orlando Skating Club
Judges:    Angela Serini    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Premier A Silver Team Dance - Final (278F)

Dore Foxtrot (92)   
PlaceSkater #SkaterClub
1168Frank Beri
Tina Jackson
Atlantis Skating Academy
2169Ron Eller
Constance Collins
Skating School of Central Florida
Judges:    Angela Serini    Bill Spooner    Al Taglang   

 

World Class Team Dance - International (284C)

Viennese Waltz - CIPA WC (138)    Tango Delanco (104)    OD Content    OD MOP    Free-Content    Free=MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Mark Cropley
Murielle Kaschl
Florida Skating Academy
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Primary Boys Free Skating - Final (350F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Mikael TafesseSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Primary Girls Free Skating - Final (352F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Katherine ShabuninaFlorida Skating Academy
22Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
36Ava LutzmannFlorida Skating Academy
43Dalia DiazOrlando Skating Club
54Kayla MilliganTampa Skating Club
65Gabrielle EskewSkating School of Central Florida
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Juv/Elem C Boys Free Skating - Final (354F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Gaven KreuserSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

Juv/Elem C Girls Free Skating - Final (356F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
18Portia BaileyFlorida Skating Academy
23Charla CashmoreSarasota Artistic Skating Club
36Gabriella CurranSkating School of Kissimmee
44Savannah KellyFlorida Skating Academy
59Ashley SuarezSkating School of Kissimmee
67Alexa MillanSarasota Artistic Skating Club
75Ashley SandersSarasota Artistic Skating Club
82Gabrielle EskewSkating School of Central Florida
91Amber FryTampa Skating Club
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

Juv/Elem B Girls Free Skating - Final (360F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
14Portia BaileyFlorida Skating Academy
21Charla CashmoreSarasota Artistic Skating Club
32Savannah KellyFlorida Skating Academy
43Alexa MillanSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Ron Eller    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Juvenile A Girls Free Skating - Final (364F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
13Cynthia HinderscheidTampa Skating Club
21Chanel CrouchSkating School of Kissimmee
32Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Elem. A Girls Free Skating - Final (366F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Laura NietoSpace Coast Skating Club
21Paige StevensonAstro Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Fresh/Soph. A Men Free Skating - Final (370F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Lorenzo BertoglioSkateworld Artistic Skaters
22Alex HinderscheidTampa Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Eric Hadley    Al Taglang   

 

Freshman A Girls Free Skating - Final (372F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
13Laura NietoSpacfe Coast Skating Club
22Katarina LingnerTampa Skating Club
31Bria MillerSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Eric Hadley    Al Taglang   

 

Fresh/Soph C Men Free Skating - Final (374F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Caleb BrandonSkating School of Central Florida
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

Fresh/Soph C Women Free Skating - Final (376F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
14Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida
25Christina PappasTampa Skating Club
33Alexis MarinucciSarasota Artistic Skating Club
42Jessica GrembusSarasota Artistic Skating Club
51Julia TaspekSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

Fresh/Soph B Women Free Skating - Final (380F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Courtney DeckerOrlando Skating Club
21Vanessa UrreaSkateworld Artistic Skaters
Judges:    Eric Hadley    Ted Hansford    Bill Spooner   

 

Sophomore A Women Free Skating - Final (382F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Jessicah O'rourkeSkateworld Artistic Skaters
Judges:    Eric Hadley    Ted Hansford    Bill Spooner   

 

Novice Women Free Skating - Final (386F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Danielle WoodAtlantis Skating Academy
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

Jr/JrWC Men Free Skating - International (388C)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12John BurchfieldOrlando Skating Club
21Lorenzo BertoglioSkateworld Artistic Skaters
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Jr/JrWC Women Free Skating - Final (390F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Katarina LingnerTampa Skating Club
21Jessicah O'rourkeSkateworld Artistic Skaters
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Juv/Elem A Pairs - Final (426F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11David Tzanani
Kyra Gardner
Super Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph A Pairs - Final (432F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Alex Hinderscheid
Cynthia Hinderscheid
Tampa Skating Club
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Primary Solo Dance - Final (450F)

Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1103Katherine ShabuninaFlorida Skating Academy
2106Gabrielle EskewSkating School of Central Florida
3108Ava LutzmannFlorida Skating Academy
4114Kayla MilliganTampa Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Angela Serini    Al Taglang   

 

Juvenile A Solo Dance - Final (452F)

Academy Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1118Chanel CrouchSkating School of Kissimmee
2119Samantha WestAstro Skating Club
3170Cynthia HinderscheidTampa Skating Club
4171Gabriella CurranSkating School of Kissimmee
5111Mekenzie SargentSkating School of Kissimmee
Judges:    Rhoda Balay    Eric Hadley    Al Taglang   

 

Elementary B Solo Dance - Final (454F)

Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1123Portia BaileyFlorida Skating Academy
2121Andrew CsepanySkating School of Kissimmee
3172Savannah KellyFlorida Skating Academy
Judges:    Rhoda Balay    Eric Hadley    Al Taglang   

 

Elementary A Solo Dance - Final (456F)

Siesta Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1126Aimee BergeronAstro Skating Club
2173Paige StevensonAstro Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Angela Serini    Al Taglang   

 

Fresh/Soph C Solo Dance - Final (458F)

Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1198Rachel KingSkating School of Kissimmee
2127Austin HorneTampa Skating Club
3130Danielle WoodAtlantis Skating Academy
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph B Solo Dance - Final (460F)

Bounce Boogie (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1133Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida
2135Cesia SalanSuper Wheels Artistic Skating Club
3136Kirsten LinaOrlando Skating Club
4129Andrea PerezAstro Skating Club
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

Freshman A Solo Dance - Final (462F)

Marionette Waltz (138)   
PlaceSkater #SkaterClub
1174Melissa ManleySpace Coast Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Sophomore A Solo Dance - Final (464F)

Imperial Waltz (120)   
PlaceSkater #SkaterClub
1133Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Novice B Solo Dance - Final (468F)

Denver Shuffle (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1175Amanda CassellaOrlando Skating Club
2147Renee HolweckSkating School of Central Florida
3176Sarah WoodAtlantis Skating Academy
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Esquire B Solo Dance - Final (474F)

Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1153Deborah HowardSkating School of Central Florida
2141Nancy MarchOrlando Skating Club
3164Timothy WoodAtlantis Skating Academy
4139Ronald AndersonSkating School of Central Florida
Judges:    Marie Gaudy    Ted Hansford    Al Taglang   

 

Masters A Men Solo Dance - Final (480F)

Carey Foxtrot (92)   
PlaceSkater #SkaterClub
1166Jack GreerSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Bill Spooner   

 

Masters A Women Solo Dance - Final (482F)

Carey Foxtrot (92)   
PlaceSkater #SkaterClub
1176Sarah WoodAtlantis Skating Academy
2143Irene JohnsonSkating School of Kissimmee
3141Nancy MarchOrlando Skating Club
4154Susan HopkinsOrlando Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Bill Spooner   

 

Veterans A Men Solo Dance - Final (484F)

Academy Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1169Ron EllerSkating School of Central Florida
2151Stanley LeibowitzAtlantis Skating Academy
3158Allen ShipmanAstro Skating Club
4164Timothy WoodAtlantis Skating Academy
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Veterans A Women Solo Dance - Final (486F)

Academy Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1152Diane SavickasOrlando Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Premier A Men Gold Solo Dance - Final (488F)

Border Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1168Frank BeriAtlantis Skating Academy
2166Jack GreerSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Marie Gaudy    Ted Hansford    Al Taglang   

 

Premier A Men Silver Solo Dance - Final (492F)

La Vista Cha-Cha (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1169Ron EllerSkating School of Central Florida
Judges:    Marie Gaudy    Ted Hansford    Al Taglang   

 

Premier A Women Silver Solo Dance - Final (494F)

La Vista Cha-Cha (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1177Tina JacksonAtlantis Skating Academy
2154Susan HopkinsOrlando Skating Club
Judges:    Marie Gaudy    Ted Hansford    Al Taglang   

 

Golden A Men Solo Dance - Final (496F)

Denver Shuffle (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1156David EllenderSkating School of Kissimmee
2158Allen ShipmanAstro Skating Club
3178Charles GeigerFlorida Skating Academy
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

Golden A Women Solo Dance - Final (498F)

Denver Shuffle (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1155M Bernice LeibowitzAtlantis Skating Academy
2179Nancy CainFlorida Skating Academy
Judges:    Gail Easton    Ron Eller    Angela Serini   

 

JrWC Solo Dance - International (506C)

14 Step - JWC (108)    Imperial Tango (104)    Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Nicole OglozaAstro Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

World Class Women Solo Dance Compulsories - International (510C)

Quickstep (112)    Starlight Waltz (168)   
PlaceSkater #SkaterClub
13Jessica GaudySpace Coast Skating Club
22Nicole OglozaAstro Skating Club
31Siobhan BoismierFlorida Skating Academy
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

World Class Women Solo Dance - International (511C)

Quickstep (112)    Starlight Waltz (168)    Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Nicole OglozaAstro Skating Club
21Siobhan BoismierFlorida Skating Academy
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Elem. A Creative Solo Free Dance - Final (512F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Aimee BergeronAstro Skating Club
23Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club
32Hanna JointOrlando Skating Club
Judges:    Angela Serini    Bill Spooner    Al Taglang   

 

International Solo Free Dance - Final (514F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Nicole OglozaAstro Skating Club
22Siobhan BoismierFSA
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Open B Creative Solo Free Dance - Final (516F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Courtney DeckerOrlando Skating Club
22Danielle WoodAtlantis Skating Academy
Judges:    Angela Serini    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Open A Creative Solo Free Dance - Final (518F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Erika LucasOrlando Skating Club
21Courtney DeckerOrlando Skating Club
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

 

Primary Girls Figures / Circle Loops Combined - Final (632F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    7A - ROF-LOF 3s    14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Dalia DiazOrlando Skating Club
22Gabrielle EskewSkating School of Central Florida
Judges:    Bill Spooner    Eric Hadley    Gail Easton   

 

Juvenile B GirlsFigures / Circle Loops Combined - Final (636F)

5B - LOIF-RIOF Serp.    113A - ROB-LOB Serp. 8    14A - ROF-LOF Loop    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Hanna JointOrlando Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Bill Spooner   

 

Juvenile A Girls Figures / Loops Combined - Final (640F)

7B - LOF-ROF 3s    9A - RIF-LOB 3s    15B - LIF-RIF Loop    30A - ROIF-LIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
11Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Fresh/Soph B Women Figures / Circle Loops Combined - Final (660F)

8B - LOF-RIB 3s    11A - RIF-LIF Dbl. 3s    14A - ROF-LOF Loop    130b   
PlaceSkater #SkaterClub
11Cesia SalanSuper Wheels Artistic Skating Club
22Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida
Judges:    Gail Easton    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Tiny Tot Figures - Panel 3 - Final (700F)

111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1107Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
2101Sean FolsteinSpace Coast Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Tiny Tot Free Skating - Final (702F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
19Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
23Marlessa OrtizSkateworld Artistic Skaters
35Xiomara MillanSarasota Artistic Skating Club
4T1Jason LeOrlando Skating Club
4T2Sean FolsteinSpace Coast Skating Club
4T4Emma McCaffreySuper Wheels Artistic Skating Club
4T7Aliza Haider RamonAstro Skating Club
4T8Annabella CateSkateworld Artistic Skaters
4T10Alitash TafesseSarasota Artistic Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Eric Hadley    Bill Spooner   

 

Tiny Tot Solo Dance - Final (704F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1106Gabrielle EskewSkating School of Central Florida
2107Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Angela Serini    Al Taglang   

 

Open Beginner Figures - Panel 3 - Final (710F)

111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1121Andrew CsepanySkating School of Kissimmee
2115Julianna McCaffreySuper Wheels Artistic Skating Club
3184Karoline AlarcaoSuper Wheels Artistic Skating Club
4142Carly GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
5185Lizzette CullariFlorida Skating Academy
6181Anastasis CamileSuper Wheels Artistic Skating Club
7182Mya ParisiFlorida Skating Academy
8144Eyda PazSuper Wheels Artistic Skating Club
9183Rebecca WillnerSkating School of Kissimmee
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Open Beginner Figures 10 & Under - Panel 3 - Final (712F)

111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1186Kiersten RossSkating School of Kissimmee
2107Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
3112Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club
4111Mekenzie SargentSkating School Kissimee
5104Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
6192Christian JohnsonOrlando Skating Club
7109Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club
8116Danielle BrawrmenSuper Wheels Artistic Skating Club
9190Natalie NaranjoOrlando Skating Club
10105Siyona MishraOrlando Skating Club
11197Amanda PerreaultOrlando Skating Club
12189Caitlin RossSkating School of Kissimmee
13193Kristine AlarcaoSuper Wheels Artistic Skating Club
14188Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club
15102Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
16113Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club
17191Eloisa AlvarezSuper Wheels Artistic Skating Club
18194Holly DeRosaOrlando Skating Club
19187Malathie RathnabandaraOrlando Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Open Beginner Solo Dance - Final (716F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1121Andrew CsepanySkating School of Kissimmee
2146Emilia PazSuper Wheels Artistic Skating Club
3185Lizzette CullariFlorida Skating Academy
4183Rebecca WillnerSkating School of Kissimmee
5184Karoline AlarcaoSuper Wheels Artistic Skating Club
6115Julianna McCaffreySuper Wheels Artistic Skating Club
7142Carly GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
8144Eyda PazSuper Wheels Artistic Skating Club
9145Shani BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
10182Mya ParisiFlorida Skating Academy
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Bill Spooner   

 

Open Beginner Solo Dance 10 & Under - Final (718F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1189Caitlin RossSkating School of Kissimmee
2117Hanna JointOrlando Skating Club
3116Danielle BrawrmenSuper Wheels Artistic Skating Club
4197Amanda PerreaultOrlando Skating Club
5102Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
6193Kristine AlarcaoSuper Wheels Artistic Skating Club
7109Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club
8190Natalie NaranjoOrlando Skating Club
9124Amber FryTampa Skating Club
10192Christian JohnsonOrlando Skating Club
11187Malathie RathnabandaraOrlando Skating Club
12113Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club
13104Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
14188Leah WilliamsSuper Wheels
15194Holly DeRosaOrlando Skating Club
16186Kiersten RossSkating School of Kissimmee
17112Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club
18107Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Bill Spooner   

 

Open Beginner Freestyle - Final (720F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
17Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club
210Lizzette CullariFlorida Skating Academy
38Ashley SuarezSkating School of Kissimmee
49Karoline AlarcaoSuper Wheels Artistic Skating Club
55Julianna McCaffreySuper Wheels Artistic Skating Club
62Kristine AlarcaoSuper Wheels Artistic Skating Club
76Mya ParisiFlorida Skating Academy
83Emily RichettiSkating School of Kissimmee
91Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club
104Anastasis CamileSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Rhoda Balay    Gail Easton    Bill Spooner   

 

Open Beginner Freestyle 9 & Under - Final (722F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
15Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
24Kaylee SolometoSkating School of Kissimmee
310Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club
49Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
52Siyona MishraOrlando Skating Club
67Eloisa AlvarezSuper Wheels Artistic Skating Club
76Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club
83Danielle BrawrmenSuper Wheels Artistic Skating Club
91Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
108Kiersten RossSkating School of Kissimmee
Judges:    Rhoda Balay    Gail Easton    Bill Spooner   

 

Open Adult Figures - Panel 3 - Final (800F)

1 - ROF-LOF Circle 8    2B - LIOF-RIOF Change 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1149Linda HebertAstro Skating Club
2153Deborah HowardSkating School of Central Florida
3157Joseph VillaneSkating School of Central Florida
4163David HankersonSkating School of Central Florida
5139Ronald AndersonSkating School of Central Florida
6142Carly GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
7144Eyda PazSuper Wheels Artistic Skating Club
8195William BabbSkating School of Kissimmee
Judges:    Rhoda Balay    Ron Eller    Marie Gaudy   

 

Adult Open Solo Dance - Final (802F)

City Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1166Jack GreerSarasota Artistic Skating Club
2146Emilia PazSuper Wheels Artistic Skating Club
3145Shani BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club
4139Ronald AndersonSkating School of Central Florida
5195William BabbSkating School of Kissimmee
6142Carly GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club
Judges:    Ron Eller    Marie Gaudy    Bill Spooner   

Generated: Monday, May 14, 2012 5:03 PM